Mokslininkai pasitelkę naujausias technologijas sukūrė ypatingai plonus, savaime ištirpstančius kontaktinius lęšius su nano dalelėmis. Įdomiausia yra ne tik tai, kad jie yra labai ploni, tačiau svarbiausia, kad į šiuos lęšius galima įterpti vaistinius preparatus, kurie padės greičiau išgydyti akių infekcijas ir įvairius kitus pažeidimus. Šie kontaktiniai lęšiai gydomąsias savybes gali išlaikyti ilgą laiką, todėl manoma, kad tai iš esmės pakeis akių gydymą, ženkliai pagreitins akių ligomis sergančių žmonių reabilitaciją.
Ypatingai ploni kontaktiniai lęšiai su nano dalelėmis perduoda vaistus į akis efektyviau, įdėjus juos į akis vaistai išsiskiria lėtai, tol kol galų gale visiškai ištirpsta akyse. Šie kontaktiniai lęšiai yra tik vienos dvyliktosios storio lyginant su standartiniais kontaktiniais lęšiais.
Kontaktiniai lęšiai gaminami iš polivinilo alkoholio, tai yra labai plona medžiaga, turinti mikroskopinio dydžio rezervuarus, kuriuos galima užpildyti lėtai tirpstančiais vaistais, kurie padėtų kovoti su akių infekcijomis, ligomis ir įvairių nelaimingų atsitikimų pasekmėmis.
Tyrime dalyvavo ir gydytojas Dr. Steven Pflugfelder, oftalmologinių ligų profesorius iš Baylor medicinos koledžo Dalase. Jis teigia, kad šie nauji nano lęšiai labai padės gydant kūdikių ir vaikių akių ligas, taip pat bus naudingi ir jautresniems vyresnio amžiaus žmonėms, kurie patiria diskomfortą ir stresą vartodami vaistus akims, ypač lašindami akių lašus. Tam, kad šiuos lęšius būtų galima saugiai naudoti, būtina atlikti ir daugiau išsamių tyrimų. Manoma, kad šie ploni - tarsi skaidri plėvelė, lęšiai galėtų tapti efektyviu būdų lėtam vaistų dozavimui. Vaistai patektų į akis lėtai, apie 24 val nuo lęšių įdėjimo į akis. Tai neturėtų sukelti diskomforto, regėjimo pablogėjimo ir kitokio šalutinio poveikio. Planuojama atlikti klinikinius tyrimus ir nustatyti ar šis būdas tinka cistinozei, ragenos pažinimui, kai amino rūgšties kristalai susikaupia ir trukdo regėjimui.
Kontaktinių lęšių technologijos ateityje
Vaizdą priartinančios teleskopiniai kontaktiniai lęšiai, ypač ploni nano lęšiai, kurie netrukus bus testuojami klinikiniuose tyrimuose, Indijoje gydytojai kuria mados industrijai auksinius kontaktinius lęšius - šioje srityje yra išties vertingų ir įdomių idėjų kuriomis siekiama išspręsti sveikatos problemas ir palengvinti žmonių gyvenimą. Ką apie tai manote jūs?