Taigi, ką daryti jeigu visai netikėtai iškrito lęšis?
1. Visada turėkite tirpalo
Vanduo iš čiaupo ar seilės yra labai blogi ir potencialiai žalingi, kontaktinių lęšių tirpalo pakaitalai. Jei neturite jokio fiziologinio tirpalo, kai kurie specialistai teigia, kad distiliuotas vanduo, kuriame yra žiupsnelis paprastos druskos, gali būti išeitis beviltiškoje situacijoje. Tačiau apskritai bet kokio tipo vanduo gali būti pavojingas jūsų akims ir jūsų lęšiams. Jei dažnai kenčiate dėl sausų akių arba jei įsidėję lęšį ryte jaučiate keistą jausmą, pasiimkite su savimi tirpalą!
2. Nešiokitės su savimi akinius
Dažniausiai su savimi nešiojuosi savo akinius, kaip atsarginį variantą, bet šį rytą pamiršau. Gydytojai rekomenduoja visada juos turėti su savimi, kad, jei netyčia pamestumėte lęšį ir jums tektų vairuoti ar dirbti, ar daryti ką nors kito, kur jums būtinai reikalingas aiškus regėjimas, būtumėte pasiruošę!
3. Geriausias pasirinkimas naktinis valymas
Jei jums iškrito lęšis, galite tiesiog panaudoti daugiafunkcį valiklį, ir valyti lęšį rankose: užpilti valiklio, tada patikrinti ar lęšis išdžiūvęs, ar ant jo nėra ašarų, smėlio ar purvo, paskui po skalavimo fiziologiniu tirpalu, įsidėti lęšį atgal. Tačiau beveik kiekvienas akių priežiūros specialistas teigia, kad dezinfekuoti šį lęšį per naktį yra geriausias sprendimas, ypač jei lęšis jums iškrito viešoje arba kitoje bakterijų pilnoje vietoje (pavyzdžiui, jūsų pačios kriauklėje).
Nelaimingų atsitikimų pasitaiko, todėl nelikite su vienu lęšiu, kaip aš! Būkite pasiruošę! Apsilankykite internetiniame puslapyje lęšiukas.lt ir įsigykite kelioninio dydžio tirpalų ar valiklių, ir visada turėkite su savimi akinius!
Viena pora vienadienių lęšių gali būti tikras išsigelbėjimas. Vieną porą galima nešiotis rankinuke, laikyti darbe ar automobilyje. Tuomet jeigu ir pamesite lęšį, visuomet galėsite įsidėti vienadienį.