Silikono hidrogelis ir hidrogelis tai dvi labai populiarios medžiagos, naudojamos kontaktinių lęšių gamyboje. Kadangi šie du medžiagų tipai neretai sukelia daug klausimų, toliau pateiksime informaciją, kurie lęšiai labiau tinka jums.
Visi minkšti kontaktiniai lęšiai yra gaminami iš formuojamosios plastikinės medžiagos. Pasirinkto plastiko sudėtis gali būti įvairi, tokiu būdu sukuriamas skirtingas jausmas ir komforto lygis, kuris priklauso nuo lęšių nešiotojo.
Hidrogelio ir silikono hidrogelio lęšiai yra minkšti lęšiai sukurti iš plastiko medžiagų. Tai sugeriamoji medžiaga (adsorbentas) todėl drėkinama vandeniu arba tirpalu išlieka minkšta, tačiau džiūdama kietėja. Silikonas tai medžiaga iš gelio konsistencijos, kurioje yra silikono, taip pat ir deguonies, anglies ir kitų elementų. Tai itin lanksti medžiaga, todėl puikiai tinkama ne tik lęšių gamybai, bet ir kitų medicininių produktų tokių, kaip implantų arba vamzdelių, gamybai.
Kuriuos pasirinkti hidrogelio ar silikono hidrogelio lęšius?
Abiejų tipų lęšiai yra puikūs ir daugelis žmonių nešioja standartinius hidrogelio lęšius. Tačiau, pravartu būtų išbandyti kelias rūšis lęšių ir pažiūrėti, kurie jums tinka labiausiai.
Pagrindinis silikono hidrogelio lęšių pranašumas prieš hidrogelio lęšius yra tai, kad silikono hidrogelio lęšiai yra itin paslankūs. Lyginant su kitais tipais, šio tipo lęšiai praleidžia iki penkių kartų daugiau deguonies, kuris pasiekia akies paviršių ir rageną. Jeigu deguonis nepasiekia ragenos, tai gali susidaryti hipoksija, kuri pasireiškia neryškaus regėjimo, akių paraudimo, aiškaus regėjimo praradimo ir padidėjusios infekcijos rizikos simptomais.
Silikono hidrogelio lęšiai suteikia padidintą komforto ir drėkinimo lygį, visą dieną nešiojant kontaktinius lęšius. Ši medžiaga užtikrina švaros ir drėgnumo pojūtį visu jų nešiojimo periodu. Silikono hidrogelio lęšiai suteikia didesnį komforto pojūtį nešiojant lęšius ilgesnį laiką. Tai itin paranku tiems, kurių aktyvus gyvenimo būdas, kurie kasdien ilgai žiūri į ekraną arba tiems, kurių akys linkę sausėti.
Kuriuos silikono hidrogelio lęšius pasirinkti?
Dauguma kontaktinių lęšių gamintojų tarp savo siūlomų produktų būtinai turės bent vieno tipo silikono hidrogelio lęšius. Lęšiukas.lt siūlo itin platų silikono hidrogelio lęšių pasirinkimą trumparegiams, toliaregiams, torinius lęšius astigmatizmui ir multifokalinius. „Dailies Total 1“ yra fantastiški vienadieniai silikono hidrogelio kontaktiniai lęšiai tiems, kuriems reikia vienadienių lęšių. Naujoviški lęšiai naudoja „Hydraclear“ technologija, dėl kurios net 98 % deguonies praleidžiama pro lęšį ir deguonis gali lengvai pasiekti akį, itin naudingi tiems, kurių akys linkę sausėti ir yra lengvai sudirginamos. Vienadienių lęšių nešiotojai taip pat gali išmėginti „MyDay“ pagaminti gamintojo „CooperVision“. Tie, kurie nešioja mėnesinius arba savaitinius lęšius gali rinktis iš plataus pasirinkimo pvz. “Biofinity”, “Air Optix Night and Day”, „Air Optix Plus HydraGlyde“ (mėnesiniai), Jei nešiojate astigmatinius lęšius, jums rekomenduojami „Biofinity Toric“ lęšiai. Jei turite presbiopiją „Air Optix Aqua Multifocal“ jums suteiks ne tik laisvę nuo skaitymo akinių bet ir išskirtinį komforto jausmą.
Ar silikono hidrogelio kontaktiniai lęšiai brangūs?
Silikono hidrogelio kontaktiniai lęšiai yra šiek tiek brangesni, kadangi jie yra aukštesnės kokybės produktas. Tačiau perkant 6 vnt. kaina gaunasi beveik identiška.
Ar yra spalvotų silikono hidrogelio lęšių?
„Air Optix Colours“ spalvoti kontaktiniai lęšiai yra gaminami su silikono hidrogeliu. Šių lęšių gamintojas „Alcon“, Šių spalvotų kontaktinių lęšių kolekcija sudaryta iš devynių skirtingų spalvų. „Alcon & Ciba Vision“ išskirtinė „3-in-one“ spalvos technologija užtikrina natūralią, tačiau ryškią išvaizdą, net ir tiems, kurie turi tamsios spalvos akis. Dėl spalvos pigmento apribojamo vandens ir deguonies srauto patenkančio į ir iš akies, spalvoti kontaktiniai lęšiai kartais gali būti nepatogūs, tačiau „Air Optix Colours“ silikono hidrogelio paviršius leidžia vandeniui ir drėkinimui laisvai judėti.
Ar jau teko išbandyti silikono hidrogelio lęšius?