Jei nešiojate kontaktiniu lęšius, kažkuriuo metu tikrai esate susimąstę ar galima lašinti kontaktinių lęšių tirpalą į akis. Apskritai atrodytų, kad tai daryti turėtų būti galima. Jame valome lęšius, kodėl negalima naudoti jo, kaip akių lašų? Deja, nors jis puikiai tinkamas kaip trumpalaikis tirpalas, jis iš tiesų gali padaryti daugiau žalos nei naudos.
Pagrindinis argumentas - skirtumas tarp druskos tirpalo, kontaktinių lęšių tirpalo ir drėkinamųjų akių lašų. Daugelis žmonių vartoja terminą „kontaktinių lęšių tirpalas“ kaip apibendrinamąjį terminą visiems prieš tai išvardintiems terminams apibūdinti, tačiau jie visi yra itin skirtingi. Druskos tirpalas yra paprasčiausias, subalansuoto PH druskos ir vandens tirpalas. Jo pagrindinė paskirtis - nuplauti ant kontaktinių lęšių susikaupusias mažas daleles arba akims drėkinti. Nors gali atrodyti, kad šis tirpalas gali išvalyti jūsų lęšius, iš tiesų jis jų neišvalo. Šis tirpalas turėtų būti naudojamas tik ant lęšių paviršiaus susikaupusiems dirgikliams nuplauti. Laikyti lęšius šiame tirpale per naktį taip pat būtų didžiulė klaida. Druskos tirpalas neišvalo lęšių taip kaip dezinfekcinis kontaktinių lęšių tirpalas, todėl taip tik padidintumėte riziką susirgti akių infekcija, sukurtumėte palankią terpę mikroorganizmams ir kitiems dirgikliams.
Tuo tarpu kontaktinių lęšių valomasis tirpalas veikia priešingai. Jo pagrindinė paskirtis yra išvalyti ant lęšių per dieną susikaupusias bakterijas ir kitas daleles, jis negali būti naudojamas akims ar lęšiams skalauti. Kontaktinių lęšių tirpalas iš tikrųjų yra druskos tirpalas su pridėtiniais valymo junginiais, tačiau būtent šie junginiai gali pažeisti jūsų akis. Jie sukurti suardyti organinius junginius, todėl jie gali pažeisti jūsų akis, jei naudosite jį kaip skalavimo skysti. Taip yra dėl tirpalo sukeliamos reakcijos patekus į akį. Jūsų akyje esanti ašarų plėvelė yra sudaryta iš trijų sluoksnių: riebalinis sluoksnis išorėje, vandeningasis sluoksnis viduryje ir mukozinis sluoksnis viduje. Vidurinysis vandens sluoksnis ir vidinis mukozinis sluoksnis palaiko akių drėgnumą, tuo tarpu, išorinis riebalinis sluoksnis sulaiko drėgmę, kad ji neišgaruotų. Kontaktinių lęšių tirpalas neturi šio riebalinio komponento. Iš tiesų, jis sukurtas valyti ir suardyti medžiagas tokias, kaip tie riebalai, tam, kad lęšiai išliktų švarūs. Jei naudojate kontaktinių lęšių tirpalą, kaip drėkinamuosius lašus, jūs iš tiesų pažeidžiate savo ašarų plėvelę, kuri po kiek laiko išsausėja ir pradeda dirginti akis.
Drėkinamieji akių lašai yra idealiai pritaikyti naudojimui nešiojant lęšius. Jie sukurti drėkinti jūsų akis ir palaikyti jų drėgmę, sustiprinant ašarų plėvelę. Jei kenčiate nuo sausų akių sindromo ar dirginimo, geriausias sprendimas, rinktis tepalinius arba drėkinamuosius akių lašus.
Pas mus galite rasti geriausius tirpalus, išlaikančius akis sveikas. Tinkama kontaktinių lęšių priežiūra yra pagrindinis elementas norint išlaikyti sveikas akis ir palaikyti regėjimą. Įsitikinkite, kad kiekvieną tirpalą (tepalinius ar drėkinamuosius lašus, ar kitus tirpalus) naudojate pagal paskirtį.